top of page

PROJE VE KAMPANYALAR

Köpekle Yaşam Derneği, toplumda hem hayvan hem insan refahı sağlamak adına proje ve çalışmalar yapar. 7'den 70'e herkesle iletişim içinde olmak ister ve dil, din, ırk, köken gözetmeden her bireyin eşit olduğuna inanır. Proje önerileriniz varsa ya da projelerimizde aktif rol almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#duygusalvarlik

Hayvanların eşya statüsünden çıkarılarak hakettikleri manevi değeri kazanmalarını istiyoruz.

Birçok ülkenin yasalarında hayvanlar “biyolojik ihtiyaçları olan duygusal varlıklar” olarak geçmekte ve hakları bu statüye göre belirlenmektedir. Hayvan refahını geliştirmek için en etkili yöntemlerden biri budur.

Proje ve kampanyalar

Sorumlu Köpek İnsanı Ol!

Köpekle yaşamın yazılı ve yazısız kurallarını beraber benimsiyor ve uyguluyoruz. Çağa ayak uyduruyor, hem köpeklerin hem insanların refahı için çalışıyoruz. Siz de bu ruhu yaymak için bize katılın!

#mahalleminkopekleri

Patipedia.com işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz #mahalleminkopekleri kampanyası, herkesi sokağındaki hayvana sahip çıkmaya çağırıyor.

 

Kampanyamız, mahallelerimizin hayvan bireylerinden haberdar olarak, onlarla beraber yaşamın mümkün olduğunu fotoğraflarla anlatma ve destekleme amacı taşımaktadır.

Köpek Dili Öğreniyoruz!

Çocukların köpekler etrafında daha güvenli olmaları için geliştirilen, onlara hayvan sevgisi ve empati kurma becerisi öğreten eğitimlerdir.

 

Onlara köpeklerin beden dilini, nelerden hoşlanmayabileceklerini ve bir köpek gördüklerinde nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyoruz.

İstatistikler önemlidir!

Veri toplamak ve değerlendirmek için çeşitli anketler yapıyoruz. Topladığımız veriler rakamsal değerlerle çok yakında çözüm üretmek için rehberimiz olacak.

bottom of page