top of page

Kurucu üyeler

Köpekle Yaşam'ın kurucu üyeleri, çalışmalar ve araştırmalar yaparak çözümün bir parçası olabilmek için çaba sarf eden ve tüm toplumun yararına bildiklerini ve öğreneceklerini kamuoyunun hizmetine sunmayı amaçlayan kişilerden oluşmaktadır.

Çağla Çankırılı 
Köpek Eğitimi ve Davranışı Uzmanı

İlköğretim ve Lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra,  Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden lisans diplomasını almıştır.

Çok sevdiği köpeği Balzac'ı bir insanın bilinçsizliği nedeniyle kaybetmesiyle giriştiği "Balzac Davası" olarak bilinen hukuk mücadelesinde emsal karar alınmasını sağlamış ve toplumu köpekle yaşam konusunda bilinçlendirmek misyonuyla yol almaya devam etmiştir.

 

ABD'de köpek eğitmeni yetiştiren özel bir akademiden mezun olmuş, "Köpek Eğitimi ve Davranış Uzmanı" ünvanı almaya hak kazanmıştır. Mezuniyetinin ardından aynı akademide staj programını da tamamlamıştır.

Patipedia.com ile başlayan çalışmalarını Köpekle Yaşam Derneği ile sürdürmektedir. 

Aysen Arıkan

İlköğretim ve Lise öğrenimini TED Ankara Koleji, lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü, lisansüstü öğrenimini ise Salford Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. Hayatını değiştiren köpeği ile birlikte yaşamakta, birçok köpeğin bakımına destek olmaktadır. Patipedia.com'un ardından Köpekle Yaşam Derneği’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Zeynep Şener

İlk ve orta öğretim eğitimini İzmir Amerikan Lisesi'nde tamamladı. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendlisi Bölümü'nde lisans yaptı. Bir kedi ve bir köpekle birlikte yaşıyor ve içinde ihtiyaç duyan her canlıya karşı bitmek bilmeyen bir koruma duygusu taşıyor.

Oya Yeğen

Ortaokul ve lise öğrenimini Üsküdar Amerikan Lisesi'nde, lisans öğrenimini Sabancı Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Doktorasını Boston Üniversitesi Siyasal Bilimler’den almasıyla birlikte akademik çalışmalarına devam etmektedir. Çocukluğundan beri aile bireyleri olan köpekleri hayatında çok önemli yer kaplayan Oya, Patipedia.com’un yanısıra Köpekle Yaşam Derneği ile çalışmalarını yürütmektedir.

Gülce Savaşan

1987 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eski Yunan Dili ve Latince bölümünde tamamladı. Bir süre Modern Yunanca eğitimi de aldıktan sonra çalışma hayatına başladı. Bir köpekle büyüdü ve içinde hep köpek sevgisiyle yaşadı. Şu anda Hera adında bir kediyle beraber yaşıyor. Halen özel bir firmada satış-pazarlama görevini yürütmektedir.

Av. Ayben Arıkan

Lise öğrenimi TED Ankara Koleji, lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünde tamamlamış olup; lisansüstü öğrenimine İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde devam etmektedir. Çocukluğundan kalma bir köpek korkusunu geçtiğimiz yıllarda hayatına giren bir köpekle yenen Ayben, şu anda köpekle yaşam kültürünün gelişmesi için çalışıyor. Kendi kurmuş olduğu hukuk bürosunda avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Köpekle Yaşam Derneği'nde çalışmalarına devam etmektedir.

Çağan Çankırılı

İlköğretim ve Lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım’dan mezun oldu ve aynı alanda Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans diplomasını aldı. Ailesinde bir köpekle büyüdü ve hayatında hep köpekler vâr oldu. Bağımsız olarak grafik tasarım işlerinin yanında doktora öğrenimini sürdürmektedir.

bottom of page